Vyzýváme makery, kutily, tvůrce, inovátory, designéry, aby se přihlásili na 1. Brno Maker Faire!

Maker není jen kutil, který o víkendu montuje v kůlně ptačí budky, je to vizionář, inovátor, vynálezce. Někdo, kdo nechce své výtvory jen schovávat v garáži nebo na zahradě, chce je sdílet a dělit se o ně s ostatními. Všeuměl, kterého zajímá propojení digitální výroby s tradičními řemesly. Nadšenec do vědy, techniky, designu a umění, který ve volném čase testuje kreativní nápady ve sdílených dílnách – hackerspaces, makerspacech, fablabech, garážích a kůlnách. Může to být hacker, který si kromě kódu a dat hraje také s hardwarem. Je to třeba i zahrádkář, který experimentuje se senzory pro automatizaci zavlažování, hydroponii nebo akvaponiku.

Brno Maker Faire je akce, na které může každý ukázat svůj koníček, vychytávku, vynález, experiment nebo projekt zdarma. Tato událost vyzývá makery k tomu, aby vystoupili ze svých dílen, garáží, studií či školních ateliérů a ukázali svou skvělou práci ostatním!

Maker Faire zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet.

Tak neváhejte a přihlaste se se svým projektem přímo tady.

Pokud nevíte, jak si takový festival kreativity představit, mrkněte na videa z letošního ročníku pražského nebo plzeňského Maker Fairu.