Do programu je možné se přihlásit už je jen do neděle 6. října. Přihlašujte se zde.

Poslední výzva pro všechny vynálezce, kutily a tvůrce! Hledáme nadšence do moderních technologií, designu, ale i řemesel, kteří mají chuť sdílet svou vášeň pro tvoření, představit své výrobky nebo si otestovat prototypy, které by v budoucnu rádi prodávali. Maker Faire je oslava tvořivosti a vynálezů, kde se v neformální atmosféře potkávají různorodé, pestré projekty se zvídavými návštěvníky.

Možností jak se do Maker Faire zapojit je více, pravidlem však zůstává, že v popředí akce není reklama, ale lidé a jejich výtvory.
Nejčastější formou je vystavování – poskytneme vám prostor, stoly, židle a připojení k internetu. Zbytek je na vás 🙂 Samozřejmě vám ale rádi pomůžeme s tvorbou expozice, záleží nám na tom, aby byla návštěvníkům dobře přístupná a mohli se co nejvíce zapojit. Rádi také dáváme prostor větším interkativním instalacím, na které je v pavilonu A1 na výstavišti spoustu místa. Další možností, jak se zapojit, je lektorovat workshop – cca 90 minut tvoření ve workshopovém areálu, kam zajistíme kromě stolů a židlí také základní nářadí, pájky a tavné pistole. Na Maker Faire také probíhají přednášky, kde můžete v krátkých slotech po cca 15 minutách představit své projekty.

A kdo už se zapojil?
Do festivalu se přihlašují tvůrci z Brna i okolí. Jedním z nejvýraznějších účastníků je nepochybně skupina okolo propan-punkového konceptu MansterVille, jejichž instalaci si budete moct sami vyzkoušet! Profesionální Maker Matty ze Zlína přiveze svůj ozkoušeý workshop na uschošťourové dělo. Designovější prvky do festivalu přinese Václav Mach se svými šperky a hodinkami xx0x, které ukazují čas „lidskou řečí“ a nebo třeba vznikající značka ergonomických a 3D tištěných náhudbů pro psy Mazl.Me. Petr Ježek nabídne workshop domácí automatizace a nebude chybět ani laserování nebo digitální modelová železnice.

Víc info o programu najdete zde. Na další přihlášky stále čekáme, tak neváhejte! 🙂