Brno Mini Maker Faire má na svědomí MAKE MORE a brněnská digitální dílna FabLab Brno. Make More je iniciativa několika nadšenců, kteří se rozhodli systematicky podporovat maker hnutí v České republice.

„Spoluorganizujeme Maker Faire v Praze, Plzni, Mladé Boleslavi a několik dalších měst ještě do příštích let plánujeme. Ověřili jsme si, že kutilský spirit, energie tvořit a vymýšlet je nám, Čechům stále vlastní. Proto jsme se rozhodli tuhle vlastnost aktivně podporovat. Krom samotného Maker Faire organizujeme další projekty jak pro makery, tak pro lidi, kteří ještě netuší, že se makery mohou jednoduše stát.“

 

V Brně Maker Faire probíhá pod jednou střechou s akcí Prototyp, s který nabídne jiný pohled na spojení umění, vědy a technologie. Navíc začíná již v pátek módní performance a světelnou show. Na víkendovou část máme lístky společné. Pokud budete chtít i na páteční program, je třeba si koupit vstupenku Prototypu, která ale platí i na víkendový Maker Faire.

 

Maker Faire je celosvětová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to přátelské setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a sdílet své poznatky a zkušenosti. Je to částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery všech generací. Maker Faire se otevírá inženýrům, řemeslníkům, umělcům, kutilům, zahradníkům i vědcům. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, hack, experiment nebo projekt. Maker Faire zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet.

Maker Faire vznikl v roce 2006 v San Francisku Bay Area jako projekt redaktorů časopisu Make: Stala se významnou celosvětovou sítí vlajkových i nezávislých akcí. Zjistěte více o historii Maker Faire, nebo o Maker hnutí.