Maker Faire Brno má na svědomí MAKE MORE a brněnská digitální dílna FabLab Brno. Make More je organizace jejímž cílem je systematicky podporovat maker hnutí v České republice.

Dva roky jsme spoluorganizovali jsme Maker Faire v Praze a dále ho pořádáme i v Plzni a Mladé Boleslavi. Do budoucna bychom tento koncept chtěli představit v každém krajském městě. Krom samotného Maker Faire organizujeme další projekty jak pro makery, tak pro lidi, kteří ještě netuší, že se makery mohou jednoduše stát. V Brně Maker Faire probíhá pod jednou střechou s akcí Prototyp, s který nabídne jiný pohled na spojení umění, vědy a technologie.


Maker Faire je celosvětová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to přátelské setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a sdílet své poznatky a zkušenosti. Je to částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery všech generací. Maker Faire se otevírá inženýrům, řemeslníkům, umělcům, kutilům, zahradníkům i vědcům. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, hack, experiment nebo projekt. Maker Faire zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet.

Maker Faire vznikl v roce 2006 v San Francisku Bay Area jako projekt redaktorů časopisu Make: Stala se významnou celosvětovou sítí vlajkových i nezávislých akcí. Zjistěte více o historii Maker Faire, nebo o Maker hnutí.